Dieta Kwaśniewskiego

Autor diety - lekarz Jan Kwaśniewski proponuje obfite ilości produktów pochodzenia zwierzęcego (m.in.: jaja, nabiał, mięso, podroby, masło, sery), przy jednoczesnym maksymalnym ograniczeniu produktów będących źródłem węglowodanów.

Twierdzi, że spożywając 3 wysokotłuszczowe posiłki dziennie możliwa jest redukcja masy ciała rzędu 5kg w ciągu miesiąca. Jadłospis proponowany przez Kwaśniewskiego całkowicie pozbawiony jest produktów zbożowych, owoców i warzyw, czyli automatycznie - witamin (głównie: z grupy B, witaminy C, kwasu foliowego) oraz składników mineralnych. Ta dieta odchudzająca uboga jest także w niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu błonnik pokarmowy, którego niedobór prowadzi do zaparć. Ponadto, zbyt duża ilość fosforu zawartego w mięsie i rybach może niekorzystnie wpłynąć na stan kośćca i pracę nerek.

Cholesterol (zwłaszcza cholesterol ldl) i kwasy tłuszczowe nasycone (które są charakterystyczne dla produktów pochodzenia zwierzęcego) spożywane w nadmiernych ilościach prowadzić mogą do zmian miażdżycowych, tym samym potęgować ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego.

Inne diety odchudzające - Dieta Dukana Dieta Kopenhadzka Dieta Kwaśniewskiego Dieta Owocowa


Warning: utf8_encode() expects parameter 1 to be string, resource given in /inc/rand_przepis.inc.php on line 9

Przepis z błonnikiem

A la szarlotka na kefirze z gruszkami korzennymi

A la szarlotka na kefirze z gruszkami korzennymi

Każdy skusi się choćby na kawałeczek tego wybornego ciasta.

Zobacz cały przepis.

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera! Dzięki temu dowiesz się jako pierwszy o nowych artykułach, przepisach i produktach.

Dodatkowo otrzymasz od nas informacje o promocjach i zniżkach.


Twój adres jest całkowicie bezpieczny, jak możesz przeczytać w naszym regulaminie, nigdy z nikim nie podzielimy się żadnymi twoimi danymi.